Hiç dişi olmayan ancak yeterli miktarda kemik dokuya sahip kişilerde sıklıkla başvurulan implant üstü protezler veya diğer bir deyişle implant destekli protezler sabit veya hareketli olmak üzere iki farklı seçeneği bulunan ve tamamen dişsiz hastaların çiğneme fonksiyonunu doğru ve etkili bir şekilde yerine getirmelerini sağlayan etkin bir tedavi yöntemidir. Kısmi diş kaybına uğrayan hastalar için de etkin bir yöntem olan İmplant üstü protezlerde;  implant üstü sabit protezler, tek kuron ya da tüm protez şeklinde uygulanmakta hareketli protezler ise ağzında hiç dişi kalmayan hastalara uygulanır.

Çene kemiğine sabitlenen implantın üzerine yerleştirilen bu protezler, oldukça güvenli ve konforlu bir işlem prosedürüne sahiptir. Aynı zamanda ekonomik bir tedavi seçeneğidir. İmplant üstü protezlerde, her bir diş için implant kullanmaya gerek yoktur. Çenenin kilit noktalarındaki dişlerin olduğu yere implantların yerleştirilmesi, protezlerin etkin uygulanması için yeterlidir. Hastadan hastaya değişmekle birlikte genelde tamamen dişsiz bir hasta için 6 implant yeterli olabilmektedir. 

Konforlu bir uygulama olmakla birlikte implant üstü protezlerin uygulanma sürecinde diş etlerinde kısmi şişlikler meydana gelebilmektedir. Bu oldukça normaldir. Uygulamayı takriben birkaç gün sonra bu diş etindeki şişlikler geçmektedir. İmplant uygulamasında anestezi kullanıldığı için uygulama süresince ağrı ve acı hissiyatı minimalize edilir. 

İmplant üstü protezlerde de aynı diğer diş işlemlerinde olduğu gibi metal destekli veya daha estetik tam seramik sistemlerden faydalanılabilir.

İmplant üstü protezlerle ilgili detaylı bilgi için kliniğimize ulaşıp tedavilerimizle ilgili aklınıza takılan soruları iletebilir, randevunuzu oluşturabilirsiniz. 

İmplant üstü protezler de tıpkı diğer diş tedavileri gibi kişiye özel planlanan ve kişinin ihtiyaçları doğrultusunda protokolün belirlendiği uygulamalardır. Bu nedenle implant üstü protezlerde hastanın ihtiyaç duyduğu implant sayısına ve yaptıracağı protez çeşidine göre fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir.

tr_TRTurkish