Porselen Laminate Veneer veya bilinen bir diğer adıyla Yaprak Porselen, estetik diş hekimliğinde yaygın olarak başvurduğumuz uygulamalardan biridir. Yaprak porselen denmesinin ince tabakalar olması ve dişe tek tek bu şekilde uygulanmasıdır. Kişinin ihtiyaçları doğrultusunda bazen diş yüzeyi hafifçe aşındırılarak (bunu pürüzlerin giderilmesi gibi düşünebilirsiniz) bazen de hiç bu tür bir uygulamaya gerek duymadan direkt dişler üzerine uygulanabilir. 

Porselen Laminate Veneer (yaprak porselen) uygulaması, özellikle dişlerde yoğun lekelenmeler olan durumlarda ve düşük çaplı diş çarpıklıklarında başvurulan bir işlemdir. 

Oldukça güvenilir ve konforlu bir işlem olmakla birlikte diş yüzeyine tek tek uygulandığı için uygulama süresi işlem yapılacak alanın genişliği doğrultusunda artış gösterebilmektedir. Pek çok hastaya rahatça uygulanabilmekle birlikte Porselen Laminate Veneer (yaprak porselen) uygulaması, diş sıkma veya diş gıcırdatma hastalarında ek desteklere ihtiyaç duyar. Bu rahatsızlıkları olan hastalara gece yatarken kullanmaları için gece plağı verilir. Bu plak dişleri sıkmayı kısmi olarak engelleyecek ve dişlerin birbirine baskı yapmasını bloke edeceği için Porselen Laminate Veneer yapılan dişlerin deforme olmasını da engeleyecektir. Eğer diş gıcırdatma veya sıkma gibi bir sağlık probleminiz yoksa Porselen Laminate Veneer (yaprak porselen) uygulaması sonrası ek olarak herhangi bir uygulamaya veya materyale ihtiyaç duyulmaz. 

Porselen Laminate Veneer uygulaması, güzel gülüşlere sahip olmak isteyen ancak dişlerindeki küçük deformelerden şikayetçi olan hastalar için ideal, estetik diş hekimliği uygulamalarından biridir.

Porselen Laminate Veneer uygulaması ile ilgili detaylı bilgi için kliniğimize ulaşarak merak ettiklerinizi sorabilir, Porselen Laminate Veneer uygulaması için randevunuzu oluşturabilirsiniz. 

Dişlere yapılan adeta küçük bir dokunuş ile daha aydınlık ve estetik bir gülüş yakalayabildiğimi Porselen Laminate Veneer (yaprak porselen) uygulaması için hemen arayın! 

tr_TRTurkish