Kuşkusuz ki güzel bir gülüş günümüzde birçok kişinin hayalidir. Adeta güzelliği/yakışıklılığı tamamladığı düşünülen güzel, etkileyici beyaz gülüşlere kişi, her zaman doğuştan sahip olacak kadar şanslı olmayabilir. Çevresel faktörlere bağlı olarak diş kayıpları, dişlerde çarpıklıklar, diş minesinde oluşan lekelenmeler ve daha birçok etken güzel bir gülüşe sahip olmanızın önünde engel olabilir. 

Estetik diş hekimliğinin olmazsa olmazı gülüş tasarımı işte tam olarak bu noktada devreye giriyor. Gülüş tasarımı, kişinin ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen bir işlemler bütünüdür ve amacı, kişiye, dudak, diş ve çenenin kendi içerisinde uyum oluşturduğu güzel, beyaz ve çekici gülüş vermektir.

Gülüş tasarımı kapsamında implant tedavisi, pembe estetik dediğimiz diş eti tedavileri ve diş beyazlatma gibi birçok işlem yapılabilmektedir. İşlemlerin sayısı ve detayları hastanın ihtiyaçları doğrultusunda belirlendiği için standart bir gülüş tasarımı protokolünden bahsetmek pek mümkün olmamaktadır. Ancak bilinmelidir ki gülüş tasarımı ile eksik dişler giderilebilir, dişlerdeki lekelenmeler ortadan kaldırılabilir, dişler beyazlatılabilir dahası ihtiyaç halinde diş etlerine müdahale edilerek diş etleri ağız yapısı ile uygun bir görünüme büründürülebilir. 

Gülüş tasarımı planlaması yapılmadan önce hastanın beklentilerinin ve ihtiyaçlarının tam olarak, doğru şekilde saptanması önemlidir. Bu nedenle gülüş tasarımı işlemi mutlaka bu alanda tecrübesi olan, uzman bir diş hekimi tarafından yapılmalıdır. Gülüş tasarımı kapsamında yapılacak tedavilerin tamamı güvenli ve konforlu uygulamalardır. Kişiye özel planlama ile tedavi protokolünün uygulandığı gülüş tasarımında tedavi süresi kişiye yapılacak işlemler bütününe göre değişiklik gösterebilmekle birlikte günümüzde her geçen gün gelişen yöntemler sayesinde neredeyse tüm işlemlerin kısa sürede tamamlandığı söylemek mümkündür. 

Gülüş tasarımı ile ilgili detaylı bilgi ve randevu için kliniğimize her zaman ulaşabilir, merak ettiklerinizi iletebilirsiniz. 

Sağlıklı ve güzel gülüşler için bugün adım atmayı unutmayın!

tr_TRTurkish